Zájezdy do Roháčů

   Nejatraktivnějším a nejznámějším okrskem Západních Tater jsou Roháče, které tvoří nejskalnatější část Západních Tater zhruba mezi vrcholy Baníkov (2 178 m) na západě a Volovec (2 061 m) na východě.

 na okraji Roháčského plesa  Dalšími významnými vrcholy jsou Hrubá kopa, Tri kopyPlačlivé i Ostrý Roháč. Do Roháčské skupiny patří ale i vrcholy jako Pachoľa, SpálenáSalatín či Brestová až po sedlo Pálenica. Nejvyšším vrcholem tohoto okrsku je Baníkov, jenž je nejvyšším vrcholem hlavního hřebene Západních Tater a 4. nejvyšším vrcholem Západních Tater.

   Kromě těchto vrcholů, je tu však celá řada dalších 
turistických cílů, vhodných pro širokou veřejnost, a na některé z nich si vás dovolujeme pozvat. Jako příklad výjezdu tu uvádíme nejméně náročný přechod pod hřebeny, který zvládne každý komu se líbí chodit po horách a obdivovat krásy přírody.

   Náš třidenní výlet začíná odjezdem z Prostějova v pátek dopoledne a pokračuje přejezdem do malebné obce Zuberec, kde se ubytujeme. Po cestě nabízíme návštěvu některé z řady památek dle domluvy účastníků a večer možnost grilování, či opékání na ohni a volná zábava.

   Druhý den nás čeká celodenní výlet k Roháčskému vodopádu, odkud budeme pokračovat výstupem k Roháčským plesám, okolo kterých projdeme a začneme pozvolna klesat k Ťatliakovej chate v Roháčskej dolině a zpět až k chatě Zverovka, odkud jsme ráno vyrazili.

Je to jeden z nejatraktivnějších chodníků v Roháčích a zvládnou ho i nenároční turisté. Převýšení tvoří přibližně 700m a předpokládaný čas našeho výletu je 6 hodin. Poté přejezd zpět do obce Zuberec a volný program.

   V neděli dopoledne navštívíme Muzeum Oravskej dediny, což je do přírody citlivě zasazený skanzen, který vám ukáže, jak se tu v minulých stoletích žilo. Následně vyjedeme směrem k ČR a po cestě můžeme dle počasí navštívit některé termální koupaliště. Obvykle doporučujeme Thermálpark BešeňováPředpokládaný čas dojezdu do Prostějova je naplánován na 20 hodinu.