Zuberec a okolí

   Podroháčská obec Zuberec je dnes významným centrem turistického ruchu na Slovensku.V létě ji vyhledávají milovníci hor, v zimě zase lyžaři.Zuberec a Roháče se každoročne stávají místem dovolené, oddychu a relaxace pro stoupající počet návštevníků.Letní turistika to jsou prekrásné pohledy z hrebene Roháčů, nebo průzračné vody Roháčských ples. Zimní pobyt znamená lyžování na svazích Spálené, Milotína a Janovek.K tomu samozřejmě zasnežování, upravené tratě, večerní lyžování, občerstvení. Poteší Vás i pravidelně upravované běžecké trasy.
   K pobytu v Zuberci neodmyslitelně patří také návštěva Múzea oravskej dediny v Brestové.O tomto skanzenu se říká, že patří k najkrásnějším muzeům lidové architektury v Evropě.Je postavené na březích dravého roháčského Studeného potoka a působí tak přesvědčivě jako skutečná živá obec z konce 19.století.

   V okolí se také nachází nesčetné množství turistických chodníků různé obtížnosti pro všechny skupiny turistů,termální koupaliště Meander park v obci Oravice a mnoho dalších možností pro trávení aktivního odpočinku.